• Spacer po szkole

• PG w Piątnicy - budynek i jego WNĘTRZE

Budowę nowego budynku gimnazjum rozpoczęto w 1998 roku. W rezultacie prac w 2000 roku oddano do użytku nowoczesny i funkcjonalny obiekt z estetycznie zaprojektowanym terenem zieleni.

Zobacz galerię

Budynek posiada pięć kondygnacji: piwnice, parter i trzy piętra, do których można dojechać windą. Korzystają z niej nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły oraz młodzież niepełnosprawna ucząca się w gimnazjum. Na wszystkich piętrach znajdują się łazienki. Całe gimnazjum liczy 35 pomieszczeń. Sale szkolne są przestronne, jasne, wyposażone w odpowiedni nowoczesny sprzęt. Większość pomieszczeń była ponownie malowana z inicjatywy i funduszy klasowych pozyskiwanych z różnych akcji, np. organizacji dyskotek, przedstawień.

PIWNICA

W piwnicach znajdują się szatnie uczniów wyposażone w szafki a także pracownie: muzyczna, religii i języka angielskiego. Znajduje się tu również strzelnica szkolna.

Rok szkolny 2007 / 08

W roku szkolnym 2006 / 07 przy dużym współudziale uczniów z klasy III A i III B, którzy wykonali dekoracje batalistyczne na ścianach, powstała tutaj strzelnica na trzy stanowiska.

PARTER

Na parterze znajdują się nowocześnie urządzone gabinety: dyrektora, wicedyrektora i sekretariat. Obok znajdują się pracownie: biologiczna i chemiczna połączone wspólnym magazynem oraz stołówka z kuchnią.

W holu przy głównym wejściu znajduje się przeszklona gablota z licznymi trofeami sportowymi uczniów gimnazjum. Osiągnięcia sportowe uczniów są szczególnie cenne, gdyż szkoła nie posiadała (aż do 2007 r.) własnej sali gimnastycznej. Zajęcia wychowania fizycznego odbywały się wtedy głownie na boisku szkolnym lub w auli szkolnej.

Rok szkolny 2007 / 08

Nową halę sportową, nowoczesną i dobrze wyposażoną, oddano do użytku w XI 2007 r. Powstały też nowe boiska, bieżnie oraz kort do tenisa. Młodzież gimnazjum wchodzi do hali sportowej z budynku szkoły łącznikiem dobudowanym na I piętrze przy świetlicy.

PIERWSZE piętro

Na pierwszym piętrze znajduje się aula, gdzie odbywają się apele, akademie oraz inne uroczystości szkolne. Na tym piętrze są również dwie pracownie matematyczne i informatyczna z 18 stanowiskami komputerowymi. W jednej z pracowni matematycznych urządzono w 2003 roku salę internetową z 10 komputerami, które to szkoła wygrała jako nagrodę główną w konkursie ,,Super Szkoła” zorganizowanym przez redakcję gazety Super Expressu. Ponadto na tej kondygnacji znajdują się biblioteka i czytelnia oraz świetlica, w której uczniowie czekają na odjazd gimbusa, mogą odrobić lekcje, skorzystać z komputera (5 stanowisk), odpocząć przy różnych grach lub oglądać telewizję. Tutaj również znajduje się ogólnodostępna kserokopiarka, która jest nagrodą za zdobycie przez uczniów w 2000 roku I miejsca w krajowej akcji ,,Góra grosza”. Obok świetlicy znajduje się gabinet pedagoga i psychologa szkolnego (od 01-09-2007 r.), a także sklepik uczniowski.

Rok szkolny 2008 / 09

W roku szkolnym 2008 / 09 komputery z pracowni matematycznej (sala internetowa z 10 komputerami) zostały przeniesione do świetlicy (6) i innych pomieszczeń szkolnych.

DRUGIE piętro

Drugie piętro zajmują: sala historyczna, trzy sale języka polskiego oraz studio plastyczne (ciekawie urządzone i ozdobione pracami uczniów), trzy sale języka polskiego, studio plastyczne oraz sala języka angielskiego. Na korytarzu przy pracowni plastycznej znajduje się duża tablica eksponująca najciekawsze prace plastyczne młodzieży gimnazjum. Fotografie, rysunki i akwarele zdobią też ściany korytarzy szkolnych.

Rok szkolny 2011 / 12

W roku szkolnym 2011 / 12 w miejscu pracowni plastycznej powstał pokój nauczycielski.

TRZECIE piętro

Na trzecim piętrze znajdują się: pracownia fizyki i geografii, sale języka niemieckiego i angielskiego oraz pokój nauczycielski.

Rok szkolny 2007 / 08

W nowym roku szkolnym w pokoju nauczycielskim oddano do użytku nauczycieli stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu.

Rok szkolny 2011 / 12

W roku szkolnym 2011 / 12 w miejscu pokoju nauczycielskiego powstała pracownia plastyczno - techniczna.

Opracowała:

mgr Ewa Sobczyńska